Зерно, насіння
Зерно (насіння) відноситься до затребуваною органічної продукції, одержуваної за допомогою зернового виробництва, і являє собою зародкові плодові частини різних насінних рослин. Для харчових цілей людиною використовуються, як правило, насіння хлібних злаків, бобових чи інших рослинних культур. Різниця між назвами зерно і насіння полягає в тому, що зерном (або зернівкою – прийнятий у науковій літературі термін) називають саме насіння злакових рослин, в той час як інші рослини можуть мати свої типи насіння.
Кожне зерно рослини є нераскрывающимся односемянным плодом певної злакової культури і складається з околоплодника – зовнішньої оболонки плоду, прилеглої до неї оболонки насінини, ендосперму (особлива рослинна тканина, складова основну масу зерна і є джерелом корисних речовин) і безпосередньо насіннєвого зародка.
Харчове використання зерен обумовлено різноманітністю способів їх кулінарного використання і високою поживною цінністю. З цієї причини зерно злаків відноситься до числа головних продуктів харчування людини. У зерні міститься велика кількість крохмалю (60-70% від загальної маси), що служить гарним джерелом енергії (вуглеводів) для організму. Також у склад зерна входять білки, жири, клітковина, вітаміни, цукри, амінокислоти, мікроелементи і ферменти.
Написати на пошту
Замовити дзвінок